גבעות קצפת

הנה מגיע החורף ומסתבר שישנם אנשים שאינם מסתפקים בטפטוף הישראלי וגם לא בשכבת השלג של החרמון על מנת להרגיש שחוו חורף אמיתי. למזלם של הבלתי מסופקים, החורף האירופי מקביל לישראלי, ובאירופה, יש סקי. אבל בואו נודה שלא חסרים סיפורים על תאונות סקי או מקומות גבוהים לעלות אליהם במסוע ממונע. הקניון למשל.
אבל יש הסבורים שחורף אמיתי הוא כזה שכלולים בו מגלשיים ומסכת סופה, טיסה קטנה לאירופה וחצי פנסיון. חופשות סקי רבותיי, ולא מדובר באותה גבינה לבנה נשכחת, אלא בהרים מושלגים של ממש, אליהם עולים ברכבל פתוח, מתנדנדים ומתרגשים.
חופשות סקי להמונים מוצעות כיום בכל חברות הנסיעות. חבילות לאוסטריה, בולגריה, צרפת, סלובקיה שוויץ, אנדורה ועוד. רק לבחור מקום ויש לכם שלג.
"אבל גם בארץ יש שלג!" מזדעקת אמי כשהיא שומעת שאחי הגדול טס לעשות סנואו בורד באוסטריה.
אנחנו נוסעים באוטו אל אירוע בת מצווה בשרון, ומעדכנים זה את זה בחדשות, לאחר שלא התראינו כבר שבועיים. אבי נוהג, סבתי לידו, ואמי, אחי הגדול ואני דחוקים במושב האחורי. כמובן שאני באמצע.
"כן אמא", אחי עונה, "אני אחכה לשלג האפור והנמס של החרמון. או יותר טוב! אני אתפלל כל לילה שירד שלג בירושלים, ואז אעשה סנואו בורד במדרחוב בירידה בשבת".
"איך אתה לא מפחד מזה", אני משתתפת בשיחה. "תמיד יש לי בראש סרטים מצויירים של דמות בתוך כדור שלג ההולך וגדל ומתגלגל מטה במורד ההר"
"זה נורא מסוכן", אמי דואגת.

, קירוי בריכה – כנס למידע שיבולים